| Brand | ON Semiconductor |
| Part Number | SVC230-TB-E |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum Reverse Voltage | 16 V |
| Minimum Diode Capacitance | 25.1 pF |
| Minimum Quality Factor | 100 |
| Brand | ON Semiconductor |
| Part Number | SVC230-TB-E |
| Minimum Diode Capacitance | 25.1 pF |
| Minimum Quality Factor | 100 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Type | SOT-23 |
| Dimensions | 2.9 x 1.5 x 1.1 mm |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum Reverse Voltage | 16 V |
| Diode Configuration | Common Cathode |
| Minimum Tuning Ratio | 1.65 |
| Number of Elements per Chip | 2 |
| Pin Count | 3 |
| Tuning Ratio Test Condition | 2 →8 V |


Have a requirement?
Chat with us