





| Brand | Onida |
| Capacity | 6.2 kg |
| Function Type | Fully Automatic |
| Loading Type | Top Load |
| Model | CRYSTAL - T62CG |
| Color | Grey |













| Brand | Onida |
| Capacity | 6.2 kg |
| Loading Type | Top Load |
| Model | CRYSTAL - T62CG |
| Color | Grey |
| Family Size | Family of 3 |
| Max Spin Speed | 700 RPM |
| Power Consumption | 325 W |
| Power Voltage | 220 - 240 V, 50 Hz |
| Wash Program Types | Pulsator Wash |
| Digital Display | Yes |
| Tub Material | Stainless Steel |
| Function Type | Fully Automatic |





Have a requirement?
Chat with us