




| Brand | Panasonic |
| Capacity | 6.2 kg |
| Function Type | Fully Automatic |
| Loading Type | Top Load |
| Model | NA-F62V7DRB |
| Color | Maroon |













| Brand | Panasonic |
| Capacity | 6.2 kg |
| Loading Type | Top Load |
| Model | NA-F62V7DRB |
| Color | Maroon |
| Family Size | Family of 3 |
| Max Spin Speed | 720 RPM |
| Power Voltage | 220 - 240 V, 50 Hz |
| Wash Program Types | Pulsator Wash |
| Child Lock | Yes |
| Control Panel | Digital Display |
| Detergent Mixer | Yes |
| In-Built Water Heater | Yes |
| Soak Technology | Yes |
| Spin Only | Yes |
| Tub Material | Plastic |
| Function Type | Fully Automatic |





Have a requirement?
Chat with us