


| Brand | Panasonic |
| Capacity | 7.8 kg |
| Function Type | Semi Automatic |
| Loading Type | Top Load |
| Model | NA-W78H4RRB |
| Color | Red & White |













| Brand | Panasonic |
| Capacity | 7.8 kg |
| Loading Type | Top Load |
| Model | NA-W78H4RRB |
| Color | Red & White |
| Family Size | Family of 4 |
| Max Spin Speed | 720 RPM |
| Power Voltage | 220 - 240 V, 50 Hz |
| Technology Used | 15 Minutes Quick WashLint Filterair DryBig Roller Pulsator |
| Wash Program Types | Pulsator Wash |
| Air Turbo Dry | Yes |
| Child Lock | Yes |
| Detergent Mixer | Yes |
| Digital Display | No |
| In-Built Water Heater | Yes |
| Spin Only | Yes |
| Function Type | Semi Automatic |
| Panel Display | LED |



Have a requirement?
Chat with us