| Brand | Panasonic |
| Part Number | DMC561040R |
| Transistor Type | NPN |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 5 |
| Maximum Collector Emitter Voltage | 50 V |
| Brand | Panasonic |
| Part Number | DMC561040R |
| Transistor Type | NPN |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 5 |
| Maximum Collector Emitter Voltage | 50 V |
| Maximum DC Collector Current | 100 mA |
| Number of Elements per Chip | 2 |
| Package Type | SMini5 F3 B |
| Transistor Configuration | Common Emitter |

Have a requirement?
Chat with us