| Brand | Panasonic |
| Part Number | DSC900100L |
| Transistor Type | NPN |
| Maximum Operating Frequency | 150 MHz |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Maximum Power Dissipation | 125 mW |
| Brand | Panasonic |
| Part Number | DSC900100L |
| Transistor Type | NPN |
| Maximum Operating Frequency | 150 MHz |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Maximum Power Dissipation | 125 mW |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 3 |
| Dimensions | 1.6 x 0.85 x 0.6 mm |
| Maximum Collector Base Voltage | 60 V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage | 0.3 V |
| Maximum Collector Emitter Voltage | 50 V |
| Maximum DC Collector Current | 100 mA |
| Maximum Emitter Base Voltage | 7 V |
| Minimum DC Current Gain | 210 |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Package Type | SSMini3 F3 B |
| Transistor Configuration | Single |

Have a requirement?
Chat with us