| Brand | Panasonic |
| Part Number | ECQ-E2474KB |
| Capacitance | 470 nF |
| Mounting Type | Radial |
| Voltage | 250 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Brand | Panasonic |
| Part Number | ECQ-E2474KB |
| Capacitance | 470 nF |
| Mounting Type | Radial |
| Voltage | 250 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Tolerance | ±10% |
| Series | ECQE |
| Lead Diameter | 0.6 mm |
| Lead Pitch | 10 mm |
| Dielectric | Metallized PET Film |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 12.3 x 6.2 x 11.4 mm |

Have a requirement?
Chat with us