| Brand | Panasonic |
| Part Number | ECQ-E4155KF |
| Capacitance | 1.5 µF |
| Mounting Type | Radial |
| Voltage | 400 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Brand | Panasonic |
| Part Number | ECQ-E4155KF |
| Capacitance | 1.5 µF |
| Mounting Type | Radial |
| Voltage | 400 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Tolerance | ±10% |
| Series | ECQE |
| Lead Diameter | 0.8 mm |
| Lead Pitch | 27.5 mm |
| Dielectric | Metallized PET Film |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 31 x 9.5 x 19 mm |

Have a requirement?
Chat with us