| Brand | Panasonic |
| Part Number | ECQE2155KF |
| Capacitance | 1.5 µF |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage | 250 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Brand | Panasonic |
| Part Number | ECQE2155KF |
| Capacitance | 1.5 µF |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage | 250 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Tolerance | ±10% |
| Series | ECQE(F) |
| Lead Diameter | 0.8 mm |
| Lead Pitch | 15 mm |
| Dielectric | PET |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 9 x 16.8 x 18.5 mm |
Have a requirement?
Chat with us