| Brand | Panasonic |
| Part Number | ECQE4684JF |
| Capacitance | 680 nF |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage | 400 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Brand | Panasonic |
| Part Number | ECQE4684JF |
| Capacitance | 680 nF |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage | 400 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Tolerance | ±5% |
| Series | ECQE(F) |
| Lead Diameter | 0.8 mm |
| Lead Pitch | 22.5 mm |
| Dielectric | PET |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 7 x 16.5 x 26 mm |

Have a requirement?
Chat with us