| Brand | Panasonic |
| Part Number | ECQE6273KF |
| Capacitance | 27 nF |
| Voltage | 630 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Mounting Type | Radial |
| Brand | Panasonic |
| Part Number | ECQE6273KF |
| Capacitance | 27 nF |
| Voltage | 630 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Mounting Type | Radial |
| Tolerance | ±10% |
| Depth | 5.5 mm |
| Dielectric | Polyester |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 12 x 5.5 x 10.9 mm |
| Series | ECQE |
| Terminal Type | Radial |
| Lead Diameter | 0.6 mm |
| Lead Pitch | 10 mm |

Have a requirement?
Chat with us