| Brand | Panasonic |
| Part Number | ECQU2A104KL |
| Capacitance | 100 nF |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage | 250 V ac |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Brand | Panasonic |
| Part Number | ECQU2A104KL |
| Capacitance | 100 nF |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage | 250 V ac |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Tolerance | ±10% |
| Series | ECQUL |
| Lead Diameter | 0.6 mm |
| Lead Pitch | 15 mm |
| Dielectric | PET |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 5.5 x 12 x 17.5 mm |

Have a requirement?
Chat with us