| Brand | Panasonic |
| Part Number | ECQU2A684KLA |
| Capacitance | 680 nF |
| Voltage | 275 V ac |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Tolerance | ±10% |
| Brand | Panasonic |
| Part Number | ECQU2A684KLA |
| Capacitance | 680 nF |
| Voltage | 275 V ac |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Tolerance | ±10% |
| Dielectric Material Family | Polyester |
| Series | ECQUL |
| Terminal Type | Radial |
| Lead Diameter | 0.8 mm |
| Lead Pitch | 22.5 mm |
| Insulation Resistance | >=5000 mΩ |
| Dielectric | Polyester |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dissipation Factor | <=1.0% |
| Suppression Class | X2, Y2 |
| Capacitor Family | Film |
| Dimensions | 25.5 x 10.5 x 19.5 mm |

Have a requirement?
Chat with us