| Brand | Panasonic |
| Part Number | ECQU3A684MG |
| Capacitance | 680 nF |
| Voltage | 300 V ac |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Tolerance | ±20% |
| Brand | Panasonic |
| Part Number | ECQU3A684MG |
| Capacitance | 680 nF |
| Voltage | 300 V ac |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Tolerance | ±20% |
| Series | ECQUG |
| Terminal Type | Radial |
| Lead Diameter | 0.8 mm |
| Lead Pitch | 22.5 mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Suppression Class | X1 |
| Dimensions | 26 x 12.5 x 22 mm |

Have a requirement?
Chat with us