| Brand | Panasonic |
| Part Number | ECQUAAF105KA |
| Capacitance | 1 µF |
| Dielectric | PLYP |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage | 275 V ac |
| Brand | Panasonic |
| Part Number | ECQUAAF105KA |
| Capacitance | 1 µF |
| Dielectric | PLYP |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage | 275 V ac |
| Maximum Operating Temperature | +110°C |
| Tolerance | ±10% |
| Series | ECQUA |
| Lead Diameter | 0.8 mm |
| Lead Pitch | 22.5 mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Suppression Class | X2 |
| Dimensions | 26 x 12 x 19 mm |


Have a requirement?
Chat with us