| Brand | Panasonic |
| Part Number | ELC09D332F |
| Inductance | 3.3 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum DC Resistance | 7 Ω |
| Maximum DC Current | 140 mA |
| Brand | Panasonic |
| Part Number | ELC09D332F |
| Inductance | 3.3 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum DC Resistance | 7 Ω |
| Maximum DC Current | 140 mA |
| Dimensions | 9.5 (Dia.) x 8.9 mm |
| Series | ELC09D |
| Core Material | Ferrite |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Pitch | 5 mm |

Have a requirement?
Chat with us