| Brand | Panasonic |
| Part Number | ELC10D561E |
| Inductance | 560 μH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum DC Resistance | 560 mΩ |
| Maximum DC Current | 680 mA |
| Brand | Panasonic |
| Part Number | ELC10D561E |
| Inductance | 560 μH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum DC Resistance | 560 mΩ |
| Maximum DC Current | 680 mA |
| Dimensions | 13 x 10 x 15 mm |
| Series | ELC10D |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Pitch | 5 mm |

Have a requirement?
Chat with us