| Brand | Panasonic |
| Part Number | ELC11D2R2F |
| Inductance | 2.2 μH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum DC Resistance | 13 mΩ |
| Maximum DC Current | 5.3 A |
| Brand | Panasonic |
| Part Number | ELC11D2R2F |
| Inductance | 2.2 μH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum DC Resistance | 13 mΩ |
| Maximum DC Current | 5.3 A |
| Dimensions | 11.5 (Dia.) x 13.9 mm |
| Series | ELC11D |
| Core Material | Ferrite |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Pitch | 5 mm |

Have a requirement?
Chat with us