| Brand | Panasonic |
| Part Number | ELC12D122E |
| Inductance | 1.2 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum DC Resistance | 830 mΩ |
| Maximum DC Current | 860 mA |
| Brand | Panasonic |
| Part Number | ELC12D122E |
| Inductance | 1.2 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum DC Resistance | 830 mΩ |
| Maximum DC Current | 860 mA |
| Dimensions | 14 x 12.5 x 16.5 mm |
| Series | ELC12D |
| Core Material | Ferrite |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Pitch | 7.5 mm |

Have a requirement?
Chat with us