| Brand | Panasonic |
| Part Number | ELC16B121L |
| Inductance | 120 μH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum DC Resistance | 80 mΩ |
| Maximum DC Current | 2.5 A |
| Brand | Panasonic |
| Part Number | ELC16B121L |
| Inductance | 120 μH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum DC Resistance | 80 mΩ |
| Maximum DC Current | 2.5 A |
| Series | ELC16B |
| Core Material | Ferrite |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Pitch | 7.5 mm |

Have a requirement?
Chat with us