| Brand | Panasonic |
| Part Number | ELC16B392L |
| Inductance | 3.9 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum DC Resistance | 2.4 Ω |
| Maximum DC Current | 420 mA |
| Brand | Panasonic |
| Part Number | ELC16B392L |
| Inductance | 3.9 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum DC Resistance | 2.4 Ω |
| Maximum DC Current | 420 mA |
| Series | ELC16B |
| Core Material | Ferrite |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Pitch | 7.5 mm |

Have a requirement?
Chat with us