


| Brand | Panasonic |
| Part Number | ELC18B101L |
| Inductance | 100 μH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum DC Resistance | 57 mΩ |
| Maximum DC Current | 3.2 A |
| Brand | Panasonic |
| Part Number | ELC18B101L |
| Inductance | 100 μH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum DC Resistance | 57 mΩ |
| Maximum DC Current | 3.2 A |
| Dimensions | 20 x 18 x 27 mm |
| Series | ELC18B |
| Core Material | Ferrite |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Pitch | 7.5 mm |



Have a requirement?
Chat with us