| Brand | Panasonic |
| Part Number | ELC18B122L |
| Inductance | 1.2 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum DC Resistance | 440 mΩ |
| Maximum DC Current | 1 A |
| Brand | Panasonic |
| Part Number | ELC18B122L |
| Inductance | 1.2 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum DC Resistance | 440 mΩ |
| Maximum DC Current | 1 A |
| Dimensions | 18 (Dia.) x 27 mm |
| Series | ELC18B |
| Core Material | Ferrite |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Diameter | 1 mm |
| Lead Pitch | 7.5 mm |

Have a requirement?
Chat with us