| Brand | Power Integrations |
| Part Number | INN3275C-H201-TL |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Controller Type | Flyback Controller |
| Maximum Input Voltage | 265 V ac |
| Maximum Switching Frequency | 80 kHz |
| Brand | Power Integrations |
| Part Number | INN3275C-H201-TL |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Controller Type | Flyback Controller |
| Maximum Input Voltage | 265 V ac |
| Maximum Switching Frequency | 80 kHz |
| Pin Count | 16 |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Dimensions | 9.4 x 10.8 x 1.45 mm |
| Maximum Output Voltage | 27 V |
| Minimum Input Voltage | 85 V ac |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Minimum Output Voltage | -0.3 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Package Type | InSOP-24D |

Have a requirement?
Chat with us