| Brand | Power Integrations |
| Part Number | PFS7534H |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current Limit | 5.1 A |
| Input Voltage Range | 90 → 265 Vac |
| Operating Temperature Range | -40 → +150°C |
| Brand | Power Integrations |
| Part Number | PFS7534H |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current Limit | 5.1 A |
| Input Voltage Range | 90 → 265 Vac |
| Operating Temperature Range | -40 → +150°C |
| Pin Count | 13 |
| Dimensions | 16.59 x 2.06 x 8.25 mm |
| Maximum Input Voltage | 265 Vac |
| Maximum Output Current | 9 A |
| Maximum Output Voltage | 385 V dc |
| Minimum Input Voltage | 90 Vac |
| Output Voltage Range | 385 V dc |
| Package Type | eSIP-16D |
| Typical Operating Supply Voltage | 230 Vac |

Have a requirement?
Chat with us