| Brand | Power Integrations |
| Part Number | TNY287KG |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current Limit | 481 mA |
| Input Voltage Range | 85 → 265 Vac |
| Operating Temperature Range | -40 → +150°C |
| Brand | Power Integrations |
| Part Number | TNY287KG |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current Limit | 481 mA |
| Input Voltage Range | 85 → 265 Vac |
| Operating Temperature Range | -40 → +150°C |
| Pin Count | 11 |
| Dimensions | 10.16 x 8.89 x 2.34 mm |
| Maximum Input Voltage | 265 Vac |
| Maximum Output Current | 1.65 A |
| Minimum Input Voltage | 85 Vac |
| Minimum Output Voltage | 50 V dc |
| Output Voltage Range | Minimum of 50 V dc |
| Package Type | eSOP-12B |
| Typical Operating Supply Voltage | 230 Vac |

Have a requirement?
Chat with us