| Brand | QANTEK |
| Part Number | QX14T50B32.00000B50TT |
| Load Capacitance | 50 pF |
| Mounting Type | Through Hole |
| Pin Count | 14 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Brand | QANTEK |
| Part Number | QX14T50B32.00000B50TT |
| Load Capacitance | 50 pF |
| Mounting Type | Through Hole |
| Pin Count | 14 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Frequency Ageing | ±5 ppm/yr |
| Frequency Stability | ±50 ppm |
| Height | 5.08 mm |
| Length | 20.8 mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum Symmetry | 0.55 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.5 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Output Frequency | 32 MHz |
| Output Level | HCMOS |
| Package Type | PDIP |
| Width | 13.2 mm |

Have a requirement?
Chat with us