| Brand | Radiall |
| Part Number | R141012000W |
| Connector Gender | Male |
| Maximum Operating Temperature | +155°C |
| Contact Plating | Gold |
| Termination Method | Clamp |
| Brand | Radiall |
| Part Number | R141012000W |
| Connector Gender | Male |
| Maximum Operating Temperature | +155°C |
| Contact Plating | Gold |
| Termination Method | Clamp |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Operating Frequency | 0 → 1.5 GHz |
| Impedance | 50 Ω |
| Body Orientation | Straight |
| Body Plating | Nickel |
| Cable Type | RG59, RG62 |
| Bulkhead | No |

Have a requirement?
Chat with us