| Brand | Radiall |
| Part Number | R141603000W |
| Connector Gender | Female |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Maximum Operating Temperature | +165°C |
| Contact Plating | Gold over Nickel |
| Brand | Radiall |
| Part Number | R141603000W |
| Connector Gender | Female |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Maximum Operating Temperature | +165°C |
| Contact Plating | Gold over Nickel |
| Termination Method | Solder |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Operating Frequency | 0 → 4 GHz |
| Impedance | 50 Ω |
| Body Orientation | Straight |
| Body Plating | Nickel |
| Bulkhead | Yes |

Have a requirement?
Chat with us