| Brand | Radiall |
| Part Number | R142085000W |
| Connector Gender | Male |
| Contact Material | Brass |
| Maximum Operating Temperature | +165°C |
| Contact Plating | Gold |
| Brand | Radiall |
| Part Number | R142085000W |
| Connector Gender | Male |
| Contact Material | Brass |
| Maximum Operating Temperature | +165°C |
| Contact Plating | Gold |
| Termination Method | Crimp |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Minimum Operating Temperature | -65 °C |
| Operating Frequency | 0 → 1 GHz |
| Impedance | 75 Ω |
| Body Orientation | Straight |
| Body Plating | Nickel |
| Cable Type | RG59 |


Have a requirement?
Chat with us