| Brand | Radiall |
| Part Number | R161006000W |
| Connector Gender | Male |
| Contact Material | Brass |
| Connector Orientation | Straight |
| Contact Plating | Gold, Silver |
| Brand | Radiall |
| Part Number | R161006000W |
| Connector Gender | Male |
| Contact Material | Brass |
| Connector Orientation | Straight |
| Contact Plating | Gold, Silver |
| Termination Method | Clamp |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Maximum Operating Temperature | +155°C |
| Cable Type | RG141, RG142, RG223, RG400, RG58 |
| Operating Frequency | 0 → 11 GHz |
| Impedance | 50 Ω |

Have a requirement?
Chat with us