| Brand | Raltron |
| Part Number | AS-8.000-18-SMD |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 2 |
| Frequency Tolerance | ±30 ppm |
| Brand | Raltron |
| Part Number | AS-8.000-18-SMD |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 2 |
| Frequency Tolerance | ±30 ppm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Mode of Oscillation | Fundamental |
| Frequency Ageing | ±5 ppm/yr |
| Series Resistance | 60 Ω |
| Standard Frequency | 8 MHz |
| Width | 4.8 mm |
| Package Type | HC-49-US SMD |
| Frequency Stability | ±50 ppm |
| Height | 4.6 mm |
| Length | 12 mm |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |


Have a requirement?
Chat with us