| Brand | Recom |
| Part Number | R-78B9.0-1.0 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Output Current | 1 A |
| Load Regulation | 0.1% |
| Package | SIP |
| Brand | Recom |
| Part Number | R-78B9.0-1.0 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Output Current | 1 A |
| Load Regulation | 0.1% |
| Package | SIP |
| Line Regulation | 0.25% |
| Input Voltage | 32 V dc |
| Width | 8.5 mm |
| Depth | 17.5 mm |
| Length | 11.5 mm |
| Output Voltage | 9 V dc |
| Number of Outputs | 1 |
| Minimum Temperature | -40°C |
| Ripple And Noise | 25 mV Pk-Pk |
| Maximum Temperature | +85°C |
| Efficiency | 95% |
| Power Rating | 9 W |
| MTBF | 6584000 h |
| Weight | 4 g |

Have a requirement?
Chat with us