| Brand | Renesas |
| Part Number | R1LP0408DSP-5SI#B0 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V dc |
| Maximum Random Access Time | 55 ns |
| Memory Size | 4000 kbit |
| Brand | Renesas |
| Part Number | R1LP0408DSP-5SI#B0 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V dc |
| Maximum Random Access Time | 55 ns |
| Memory Size | 4000 kbit |
| Number of Bits per Word | 8 bit |
| Number of Words | 512K |
| Package Type | SOP |
| Timing Type | Asynchronous |
| Pin Count | 32 |
| Dimensions | 20.95 x 11.5 x 2.75 mm |
| Low Power | Yes |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.5 V dc |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Organisation | 512K words x 8 bit |


Have a requirement?
Chat with us