| Brand | ROHM |
| Part Number | 2SB1275TLP |
| Transistor Type | PNP |
| Maximum Operating Frequency | 30 MHz |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Maximum Power Dissipation | 10 W |
| Brand | ROHM |
| Part Number | 2SB1275TLP |
| Transistor Type | PNP |
| Maximum Operating Frequency | 30 MHz |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Maximum Power Dissipation | 10 W |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 3 |
| Dimensions | 6.7 x 5.8 x 2.5 mm |
| Maximum Collector Base Voltage | -160 V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage | -2 V |
| Maximum Collector Emitter Voltage | 160 V |
| Maximum DC Collector Current | 1.5 A |
| Maximum Emitter Base Voltage | -5 V |
| Minimum DC Current Gain | 82 |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Package Type | SC-63 |
| Transistor Configuration | Single |

Have a requirement?
Chat with us