| Brand | ROHM |
| Part Number | 2SD1484KT146R |
| Transistor Type | NPN |
| Maximum Operating Frequency | 100 MHz |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Maximum Power Dissipation | 200 mW |
| Brand | ROHM |
| Part Number | 2SD1484KT146R |
| Transistor Type | NPN |
| Maximum Operating Frequency | 100 MHz |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Maximum Power Dissipation | 200 mW |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 3 |
| Dimensions | 2.9 x 1.6 x 1.1 mm |
| Maximum Collector Base Voltage | 50 V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage | 0.4 V |
| Maximum Collector Emitter Voltage | 50 V |
| Maximum DC Collector Current | 500 mA |
| Maximum Emitter Base Voltage | 5 V |
| Minimum DC Current Gain | 120 |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Package Type | SOT-346 |
| Transistor Configuration | Single |

Have a requirement?
Chat with us