| Brand | ROHM |
| Part Number | BA6247FP-YE2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Supply Voltage | 18 V |
| Maximum Operating Temperature | +75°C |
| Motor Type | Brushed DC |
| Brand | ROHM |
| Part Number | BA6247FP-YE2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Supply Voltage | 18 V |
| Maximum Operating Temperature | +75°C |
| Motor Type | Brushed DC |
| Pin Count | 10 |
| Output Configuration | Triple Half Bridge |
| Dimensions | 26.5 x 8.4 x 3.6 mm |
| Maximum IGBT Collector Current | 1 A |
| Minimum Operating Supply Voltage | 8 V |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Package Type | HSIP |

Have a requirement?
Chat with us