| Brand | ROHM |
| Part Number | BAS21VMTE-17 |
| Maximum Forward Current | 200 mA |
| Package Type | SOD-323, UMD |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Brand | ROHM |
| Part Number | BAS21VMTE-17 |
| Maximum Forward Current | 200 mA |
| Package Type | SOD-323, UMD |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Diode Technology | Silicon Junction |
| Maximum Diode Capacitance | 2.5 pF |
| Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Pin Count | 2 |
| Diode Configuration | Single |
| Dimensions | 1.7 x 1.25 x 0.7 mm |
| Maximum Forward Voltage Drop | 1.25 V |
| Maximum Reverse Voltage | 200 V |

Have a requirement?
Chat with us