| Brand | ROHM |
| Part Number | BD1601MUV-E2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Number of Segments | 6 |
| Pin Count | 16 |
| Brand | ROHM |
| Part Number | BD1601MUV-E2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Number of Segments | 6 |
| Pin Count | 16 |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Package Type | VQFN |
| Dimensions | 4.2 x 4.2 x 0.95 mm |
| Matching | 0.5% |

Have a requirement?
Chat with us