| Brand | ROHM |
| Part Number | BD6210F-E2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Motor Type | Brushed DC |
| Brand | ROHM |
| Part Number | BD6210F-E2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Motor Type | Brushed DC |
| Pin Count | 8 |
| Dimensions | 5 x 4.4 x 1.5 mm |
| Maximum IGBT Collector Current | 0.5 A |
| Minimum Operating Supply Voltage | 3 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Package Type | SOP |


Have a requirement?
Chat with us