| Brand | ROHM |
| Part Number | BD63710AEFV-E2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Supply Voltage | 28 V |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Motor Type | Stepper |
| Brand | ROHM |
| Part Number | BD63710AEFV-E2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Supply Voltage | 28 V |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Motor Type | Stepper |
| Pin Count | 28 |
| Output Configuration | Half Bridge |
| Minimum Operating Supply Voltage | 19 V |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Package Type | HTSSOP-B |
| Series | BD63710AEFV |
| Configuration | H Bridge |
| Dimensions | 9.7 x 4.4 x 0.85 mm |
| Maximum Output Current | 1 (Continuous) A, 1.5 (Peak) A |

Have a requirement?
Chat with us