| Brand | ROHM |
| Part Number | BD7682FJ-LBE2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Converter Type | Quasi-Resonant Control |
| Maximum Input Voltage | 27.5 V |
| Maximum Switching Frequency | 134 kHz |
| Brand | ROHM |
| Part Number | BD7682FJ-LBE2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Converter Type | Quasi-Resonant Control |
| Maximum Input Voltage | 27.5 V |
| Maximum Switching Frequency | 134 kHz |
| Output Type | Adjustable |
| Dimensions | 4.9 x 3.9 x 1.37 mm |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Maximum Output Voltage | 20 V |
| Minimum Input Voltage | 15 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Minimum Output Voltage | 16 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Package Type | SOP-J |
| Pin Count | 8 |


Have a requirement?
Chat with us