| Brand | ROHM |
| Part Number | BD9306AFVM-TR |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Controller Type | Boost Controller |
| Maximum Input Voltage | 18 V |
| Maximum Switching Frequency | 275 kHz |
| Brand | ROHM |
| Part Number | BD9306AFVM-TR |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Controller Type | Boost Controller |
| Maximum Input Voltage | 18 V |
| Maximum Switching Frequency | 275 kHz |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Dimensions | 2.9 x 2.8 x 0.82 mm |
| Maximum Output Voltage | 1.25 V |
| Minimum Input Voltage | 4.2 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Number of Outputs | 1 |
| Package Type | MSOP |

Have a requirement?
Chat with us