| Brand | ROHM |
| Part Number | BM1Q104FJ-E2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Controller Type | DC to DC Converter |
| Maximum Input Voltage | 30 V |
| Maximum Switching Frequency | 4.8 kHz |
| Brand | ROHM |
| Part Number | BM1Q104FJ-E2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Controller Type | DC to DC Converter |
| Maximum Input Voltage | 30 V |
| Maximum Switching Frequency | 4.8 kHz |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Dimensions | 4.9 x 3.9 x 1.37 mm |
| Maximum Output Current | ±0.5 A |
| Maximum Output Voltage | 14.5 V |
| Minimum Input Voltage | 14 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Minimum Output Current | ±20 mA |
| Minimum Output Voltage | 10.5 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Package Type | SOP |

Have a requirement?
Chat with us