| Brand | ROHM |
| Part Number | BM2P129TF-E2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Controller Type | DC to DC Converter |
| Maximum Input Voltage | 12.97 V |
| Maximum Switching Frequency | 106 kHz |
| Brand | ROHM |
| Part Number | BM2P129TF-E2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Controller Type | DC to DC Converter |
| Maximum Input Voltage | 12.97 V |
| Maximum Switching Frequency | 106 kHz |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Dimensions | 5 x 4.4 x 1.5 mm |
| Minimum Input Voltage | 8 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Number of Outputs | 1 |
| Package Type | SOP |

Have a requirement?
Chat with us