| Brand | ROHM |
| Part Number | BU4SU69G2-TR |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Logic Function | Inverter |
| Operating Supply Voltage | 16 V |
| Pin Count | 5 |
| Brand | ROHM |
| Part Number | BU4SU69G2-TR |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Logic Function | Inverter |
| Operating Supply Voltage | 16 V |
| Pin Count | 5 |
| Logic Family | CMOS |
| Number of Inputs per Gate | 1 |
| Dimensions | 2.9 x 1.6 x 1.1 mm |
| Input Type | LS-TTL, L-TTL |
| Maximum High Level Output Current | -3.4 mA |
| Maximum Low Level Output Current | 3.4 mA |
| Maximum Operating Supply Voltage | 16 V |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum Propagation Delay Time @ Maximum CL | 55 ns @ 50 pF |
| Minimum Operating Supply Voltage | 3 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Number Of Elements | 1 |
| Output Type | Buffer |
| Package Type | SSOP |
| Propagation Delay Test Condition | 50 pF |

Have a requirement?
Chat with us