| Pin Count | 64 |
| Brand | ROHM |
| Part Number | BU9794AKV-E2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Clock Frequency | 768 Hz |
| Maximum Supply Current | 1 μA |
| Pin Count | 64 |
| Brand | ROHM |
| Part Number | BU9794AKV-E2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Clock Frequency | 768 Hz |
| Maximum Supply Current | 1 μA |
| Typical Operating Supply Voltage | 2.5 → 5.5 V |
| Dimensions | 10 x 10 x 1.4 mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Number of Segments | 200 |
| Package Type | VQFP |

Have a requirement?
Chat with us