| Brand | ROHM |
| Part Number | EMD53T2R |
| Transistor Type | NPN + PNP |
| Maximum Operating Frequency | 250 MHz |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Maximum Power Dissipation | 150 mW |
| Brand | ROHM |
| Part Number | EMD53T2R |
| Transistor Type | NPN + PNP |
| Maximum Operating Frequency | 250 MHz |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Maximum Power Dissipation | 150 mW |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 6 |
| Dimensions | 1.7 x 1.3 x 0.45 mm |
| Maximum DC Collector Current | 100 (NPN) mA, 100 (PNP) mA |
| Minimum DC Current Gain | 35 |
| Number of Elements per Chip | 2 |
| Package Type | SOT-563 |

Have a requirement?
Chat with us