| Brand | Rosenberger |
| Part Number | 71S102-110N5 |
| Connector Gender | Male |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Gold |
| Termination Method | Crimp |
| Brand | Rosenberger |
| Part Number | 71S102-110N5 |
| Connector Gender | Male |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Gold |
| Termination Method | Crimp |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Operating Frequency | DC to 4 GHz |
| Impedance | 75 Ω |
| Body Orientation | Straight |
| Size | Standard |
| Series Number | 71 |
| Cable Type | RG62 A/U |
| Bulkhead | No |
| Polarity | Normal |


Have a requirement?
Chat with us