| Brand | Roxburgh EMC |
| Part Number | SF1120 |
| Inductance | 4 mH |
| Mounting Type | Flying Leads |
| Maximum DC Resistance | 1.8 Ω |
| Dimensions | 20 (Dia.) x 9.5 mm |
| Brand | Roxburgh EMC |
| Part Number | SF1120 |
| Inductance | 4 mH |
| Mounting Type | Flying Leads |
| Maximum DC Resistance | 1.8 Ω |
| Dimensions | 20 (Dia.) x 9.5 mm |
| Series | SF |
| Core Material | Composite Iron Powder |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Diameter | 0.28 mm |

Have a requirement?
Chat with us